Yumurta donasyonu

Kategori: Donasyon - 792 viewsYorum Yazın
Yumurta donasyonu

Yumurta donasyonu Türkçe karşılığı yumurta nakli olarak verilebilir. Herhangi bir sebepten dolayı yumurta üretimi durmuş veya menopoz dönemindeki kadınlar genç ve sağlıklı başka bir bağışçı donör kadından alınan yumurtanın nakledilmesiyle ve kendi eşinin spermleriyle hamile kalabiliyor. Bu uygulama dünyada hızla yaygınlaşıyor. Ülkemizde yumurta nakli yasak olması nedeniyle yapılamıyor. Yumurta donasyonu Kıbrıs ve komşu ülkelerde uygulanabiliyor.

Bu yazıda; tüm yönleriyle yumurta donasyonu nedir-yumurta donasyonu Kıbrıs-yumurta donasyonu fiyatları 2021 gibi çok işinize yarayacak ve daha önce neden bilmiyordum diyeceğiniz konular da ilginizi çekecektir.

Yumurta nakli nedir, nasıl yapılır gibi konuları yardımcı üreme teknikleri yanında pürüzsüz bir yüz ile genç kalmak genç görünmek ve fit olmak için hayatınıza renk ve değer katacak benzersiz konuları inceleyebilirsiniz.

Yumurta donasyonu nedir?

Bekar kadınların ve çiftlerin yumurta nakline yönelmelerinin en yaygın nedeni, anne yaşının ilerlemesine bağlı düşük yumurta kalitesidir. Bir kadının yumurta kalitesi, kadın yaşlandıkça azalır ve 37 yaşından sonra önemli ölçüde düşer.

Yumurta nakli kimlere uygulanır?

Yumurta naklini kimler kullanır?

  • Kadının yumurtasının kalitesiz olduğu veya hiç olmadığı, ancak erkeğin spermini kullanarak biyolojik bir çocuk isteyen çiftler
  • Yumurtalıkları olmayan ancak rahmi sağlam olan kadınlar
  • Çocuklarına aktarmak istemedikleri genetik faktörlere sahip kadınlar
  • 42 yaş üstü kadınlar

Yumurta donasyonu fiyatları 2021

Başkası için yumurta bağışı ülkemizde yasaktır. Yumurta donasyonu Kıbrıs veya bu işleme onay veren ülkelerde süreç ve yumurta nakil fiyatları Ticari yumurta donör ajansları, sağlıklı donörleri çiftler ve bireylerle işe alır, tarar ve eşleştirir. Birçok kısırlık kliniği, fazla yumurta üreten çiftlerden bağışlanmış yumurtalar da sunmaktadır.

Bazı durumlarda alıcı, yakın bir arkadaşından veya akrabasından yumurtalarını bağışlamasını isteyebilir. Alıcılar taze bir yumurta bağışı döngüsü veya donmuş bir yumurta bağışı döngüsü (donmuş bir yumurta bankasından) seçebilirler. Bağışçılara ortalama 7.000 ila 15.000 ABD Doları arasında herhangi bir ödeme yapılır. (Proggny)

Yumurta nakli süreci

Yumurta donörü, birden fazla yumurtanın yumurtlamasını sağlamak için hormon enjeksiyonları alır. Kadınlar doğal olarak ayda bir yumurta bırakırlar ve enjeksiyonlar aynı anda çok sayıda yumurtanın olgunlaşmasına izin verir. Yumurtaları olgunlaşıp alınmaya hazır hale geldikten sonra, doğurganlık doktoru prosedürü planlar.

Yumurta donörü sedasyon altına alınır ve doktoru, her bir yumurtayı almak için her olgun foliküle yerleştirilen ultrason kılavuzlu bir iğne kullanır. Laboratuvar, alıcının partnerinin spermini veya seçilmiş donör spermini kullanarak bir laboratuvarda birkaç yumurtayı döllemeye çalışacak. Bu süreç in vitro fertilizasyondur (IVF).

Daha sonra bir embriyo (döllenmiş yumurta) alıcının rahmine aktarılır.

Yeni bir transfer döngüsünde, donör ve alıcının döngüleri ilaç kullanılarak senkronize edilir.

Dondurulmuş bir transferde, embriyolar dondurulur ve tipik olarak daha sonra transfer edilir. Donmuş transferler bazen anöploidi (anormal sayıda kromozom) için implantasyon öncesi genetik taramanın yapılabilmesi için kullanılır. Başarılı olursa, embriyo rahim zarına yerleşecek ve sağlıklı bir bebeğe dönüşecektir.

Yumurta nakli kimlere uygulanır gibi ilginizi çekebilecek kaçırmamanız gereken makaleler!


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!