Çocuk istiyorum

Kategori: Tüp Bebek - 254.351 viewsYorum Yazın
Çocuk istiyorum

Çocuk istiyorum fikri insanın fıtratında vardır. Ergenlik çağına gelen insanlarda nesli sürdürmek dürtüsü kendiliğinden ortaya çıkar. Bu dürtü ile aşklar yaşayıp, sevgiyi, derin tutkuyu keşfeden ergenler bir süre sonra cinsel ilişkinin sınırlarında gezinmeye başlar. Partnerler arasında senden bebek istiyorum talebi sevginin dışavurumu olarak ortaya çıkar. Çocuk istiyorum anlayışı kültüre, dini inanca, coğrafyaya göre değişkenlik gösterir. Çocuk istiyorum arzusunun gerçeğe dönüşmesi için izlenmesi gereken yol her toplumda farklı olabilir. Bu makalede bebek sahibi olmak için yapılması gerekenler, bebek nasıl yapılır 18 yaş sonrasına ait bilgiler ele alınıyor.

 

Çocuk istiyorum

Batılı bir toplumda birey kendi kararıyla bebek istiyorum arzusunu yerine getirecek adımları atabilir. Ailesinin ve çevresinin kararı ikincil derecede önemli olabilir. Doğu toplumlarında ise bebek sahibi olmak yalnızca kişinin kendi iradesine bırakılmaz. Anne, baba, komşular, akrabalar, baldız, enişte vb. herkesin fikri ve ortak arzusuyla harekete geçilir.

Doğu toplumlarında evlenen çiftelere ailenin devamı ve mutluluğu için bir an önce çocuk yapması salık verilir. Bu aynı zamanda ekonomik olarak o çocuğun çalışma yaşına bir an önce gelerek aile bütçesine katkı sunması veya evlendirilirken başlık parası kazandırması arzusuyla da öne çekilebilir.

Eşler açısından özellikle de kadınlar açısından durum doğu toplumlarında biraz trajiktir. Çünkü sadece bebek istiyorum demesi yetmez ondan erkek bebek istenir aynı zamanda. Bu nedenle erkek bebek istiyorum ne yapmalıyım sorusu binlerce kez sorulur ve cevap aranır. Erkek bebek nasıl olur araştırmaları yapılır. Hayatımıza Çin takvimi diye bir şey girer.

Batı toplumlarında bebek yapma kararı partnerlerin kendi sosyal statüleri, işleri ve çocuk yetiştirme için ayırabilecekleri zaman ve paraya göre takvimlenir.

 

Erkek bebek istiyorum ne yapmalıyım?

Erkek bebek istiyorum ne yapmalıyım? Erkek çoçuk istiyorum ne yapmalıyım konusunda uzman editörlerimizin hazırladığı erkek çoçuk istiyorum ne yapmalıyım başlıklı makalemizi okumalarını tavsiye ediyoruz. Bu makalede erkek çoçuk istiyorum nasıl olur, erkek çoçuk yapmak nasıl olur, erkek çoçuk yapmanın püf noktası gibi başlıklar ele alınıyor.

Erkek çoçuk istiyorum ne yapmalıyım başlıklı makalede hangi yöntemlerle erkek bebek istiyorum ne yapmalıyım sorusuna olumlu cevaplar verilebileceği işleniyor. Erkek bebek dogurmak istiyorum diyenler bu özlemlerini giderebilmek için pek çok yöntemi deniyor. Uzmanların bazı önerileri olmakla birlikte çocuğun cinsiyetinin belirlenmesi için genetik tarama en etkili yöntem olarak dile getiriliyor. Bu yönteme izin verilen ülkelerde çocuğun cinsiyetini önceden belirlemek mümkün olabiliyor.

Elbette genetik seçimle erkek bebek istiyorum demenin etik bazı sorunları da beraberinde getirdiği görülüyor. Erkek bebek istiyorum ilişki pozisyonları veya erkek bebek istiyorum Çin takvimi gibi geleneksel yöntemler de denenebilir.

 

Çocuk istiyorum-çoçuk istiyorum ne yapmalıyım-bebek sahibi olmak isteyenler kadınlar kulübü-erkek bebek istiyorum-erkek bebek istiyorum ne yapmalıyım-erkek bebek dogurmak istiyorum-ikiz bebek istiyorum nasıl olur-tüp bebek istiyorum-çider tüp bebek fiyatları-2 çocuğu istiyorum

Çocuk istiyorum diyorsanız tüp bebek teknolojileri ile mutluluk çok yakınınızda olabilir. Photo:Pexels

Bebek yapmak istiyorum

Anladık, bebek yapmak istiyorum fikri sizde yer etmiş. Hatta abarttım bebek istiyorum bebek diyen ziyaretçilerimiz olduğunun da farkındayız.

Bebek yapmak için yapılacakları hep beraber takip edebiliriz. Öncelikle bebek istiyorum ne yapmam lazım sorusuna cevap verelim. Bebek yapmak için eşinizle normal cinsel ilişki yaşayıp yaşamadığınızı değerlendirin. İstenilen sıklıkta ve doğru biçimde cinsel ilişki yaşıyor musunuz? Bu çok önemli bir konudur.

Hamile kalmak için şu konulara dikkat edin.

  • Haftada iki veya üç kez kaliteli cinsel ilişki
  • Her gün değil aralıklı olarak ilişkide bulunmak hamilelik ihtimalini artırabilir. Çünkü bu sürede erkeğin spermleri birikir. Daha çok sayıda ve daha hareketli spermler hamilelik oranını artırabilir. Zaten spermler kadın rahminde üç gün canlı kalabiliyor. Sizin iki-üç gün cinsel ilişkiye ara vermeniz bu sürede önceki cinsel ilişkiden hamile kalmanızı engellemez.
  • Adet olduktan sonra yumurtlama takvimi hazırlayın. Cinsel ilişkiye yumurtlama dönemine uygun zamanlarda girmeniz gebelik şansını artırır.
  • Cinsel ilişki sırasında erkeğin içeriye boşalması, vajina içerisinden hemen çıkmaması ve kadının da ayaklarını bir yastıkla yukarıya kaldırıp 15 dakika kadar beklemesi ve sonra yataktan kalkması hamile kalma ihtimalini yükseltebiliyor.
  • Hamileliği artıran cinsel ilişki pozisyonları olmakla birlikte her pozisyonda hamile kalınabilir. Bebek yapmak için pozisyonlar resimli olarak verdiğimiz linkte yer alıyor. Hemen tıklayın.
  • Vajinanın içi ilişkiden sonra yıkanmamalıdır. Dini gerekçelerle boy abdesti almak gibi nedenlerle veya cünüp iken uyumamak gibi kaideler kişinin kendi kararıdır.
  • Kadın menopoza girinceye kadar her yaşta hamile kalabilir. Erkeğin hamile bırakma yeteneği ileri yaşlara kadar devam edebilir.
  • Bebek sahibi olmak için ruhsal durumunuzun iyi olması gerekiyor. Bebek sahibi olamıyorum diye strese kapılmayın. Psikolojinizi bozmayın. Kendinize ve Allah’a inanın. Umudunuzu asla yitirmeyin. 20 sene, 30 sene sonra bebek sahibi olan çiftler tanıyorum. Bebek sahibi olmak için dua ederek kendinizi hazırlayın.

 

 

Bebek yapmak istiyorum doktora ne zaman gitmeliyim?

Önemli bir soru. Bu sorudan önce bebek yapmak istiyorum ama korkuyorum diyenler için bir iki cümle yazalım. Hamilelik ve doğum süreci sizi korkutuyor olabilir. Kadın vücudu anne olma için gereken tüm donanımlara sahip. Emin olun vücudunuz otomatik olarak hamilelik sürecini geçirip doğuma hazırlanacak ve doğum gerçekleşecektir. Sizin bir şey yapmanıza gerek bile yok. Vücudunuz mucizevi bir şekilde salgıladığı hormonlarla, kemik yapısındaki değişikliklerle, doğuma biyolojik ve psikolojik olarak sizi hazırlıyor zaten. Korkmayın!

Modern tıp hamilelik ve doğum konusunda çok ileri aşamalara geldi. Bu gücü de yanınızda hissedin. Çocuk yapmak istiyorum ama korkuyorum derken nasıl bir dünyaya çocuk getireceğinizden korkuyorsanız bu çok derin ve felsefi bir konu. Dünya inadına yaşanacak, inadına çocuk yapılacak kadar güzel. Unutmayın dünyayı bu hale biz insanlar getirdik düzeltecek ve daha yaşanılacak bir noktaya da bizler ve çocuklarımız getirecek.

Gelelim diğer soruya. Bebek yapmak istiyorum doktora ne zaman gitmeliyim? Eğer ilk bebek için soruyorsanız çocuk istiyorum dedikten ve düzenli cinsel ilişki yaşamanıza rağmen gebe kalamadığınız bir yılı doldurduysanız doktora gitmenizde fayda vardır.

Bebek istiyorum ama eşim istemiyor noktasında iseniz öncelikle sorunu eşinizle konuşmanız gerekiyor. Eğer sonuç alamıyorsanız bir psikolojik destek alarak eşinizin korkularını, nedenlerini ve nasıl çözümler bulunabileceğini belirleyin. Eşinizi tuzağa düşürerek çocuk yapmak yerine ikna ederek çocuk sahibi olmak daha doğrudur.

 

Bebek nasıl olur?

Bebek nasıl olur teknik bir anlatımla hatta çocukların anlayacağı bir biçimde aşağıdaki videoda sunuluyor. Bebek nasıl yapılır resimli anlatım için linki tıklamanız yeterlidir.

Bebek nasıl yapılır 18 video izleÇocuk nasıl yapılır video izle

 

 

 

Tüp bebek istiyorum

Tüp bebek istiyorum diyorsanız öncelikle bu konuda normal yollarla hamile kalma süreçlerini denemiş ve başarısız olmanız gerekiyor. Yalnızca sizin isteğinize göre tüp bebek tedavisi uygulanmıyor.

Ayrıca tüp bebek ikiz istiyorum diyenlerin daha çok ilgilendiği bir alan. Tüp bebek tedavisinde ikiz bebek sahibi olmanızın bir garantisi bulunmuyor. Her tüp bebek denemesinde ikiz bebek olmuyor. Bu konuda ikiz bebek arzunuz pek çok şeyin ayna anda bir araya gelmesine bağlı. Kendinizi tüp bebek ikiz istiyorum noktasında çok bağlamayın. İkiz bebek istiyorum diyorsanız bu konudaki makalemizi okumanızı öneriyoruz.

Tüp bebek istiyorum diyenler şu an bir bilgi denizinde olduğunuzu biliyor musunuz? Ziyaret etmekte olduğunuz tupbebekzamani.com tüp bebek istiyorum diyenler için eşsiz bir bilgi kaynağı.

 

2.bebek istiyorum

Modern yaşam koşulları, geç yaşta evlilik, sosyal ve ekonomik nedenler 2. bebek istiyorum (İkinci bebek istiyorum) talebinin ertelenmesine neden olabiliyor. 2. Bebek istiyorum noktasına gelindiğinde kolay hamile kalınamadığı durumlarla karşılaşılabiliyor. 2. Çocuğu istiyorum diyenlerin önemli bir bölümü tüp bebek yapmak durumunda oluyor. 2. bebek istiyorum olmuyor diyorsanız tüp bebek tedavilerini denemenizi öneriyoruz. Ayrıca sanki ilk kez hamile kalacakmışsınız gibi yukarıda sıraladığımız maddeleri okuyup uygulamanızda fayda bulunuyor.

 

Çocuk İstiyorum Derneği

Konumuz çocuk istiyorum olunca Çocuk İstiyorum Derneğinden bahsetmemek olmazdı. Çocuk İstiyorum Derneği (ÇİDER) resmi adı Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği. Dernek kurucusu Sibel Tuzcu büyük çabasıyla çocuk sahibi olmak isteyenlere, tüp bebek konusunda maddi manevi destekler veriyor.

Bebek istiyorum derneği olarak kurulmuş bir dernek yok. Çocuk İstiyorum Derneğini çağrıştırdığı için bebek istiyorum derneği diye arama yapılıyor.

Çider anlaşmalı hastaneler, Çider tüp bebek fiyatları 2018 gibi bilgilere derneğin sitesinden ulaşabilirsiniz.

 

Bebek evlat edinmek istiyorum 2018

Bebek evlat edinmek istiyorum diyenler için geniş kapsamlı bir makale hazırladık. Çünkü bebek evlat edinmek istiyorum diyenlerin hukuki, etik, teknik yapması gerekenler var. Bu konudaki prosedürleri ve detayları bebek evlat edinmek istiyorum makalemize bakarak öğrenebilirsiniz.


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!