Tüp bebek başarı oranı

Kategori: Tüp Bebek - 604 viewsYorum Yazın
Tüp bebek başarı oranı

Tüp bebek başarı oranı nedir? Tüp bebek başarı oranları pek çok faktöre göre değişkenlik gösterebiliyor. Yaşa göre başarı oranlarını aşağıda inceleyebilirsiniz.

Genel olarak 35 yaşın altında olan kadınlarda tüp bebek başarı oranı yüzde 47 olarak açıklanırken 35 yaş ve üstünde olan kadınlarda ise bu oran yüzde 39 seviyesine kadar gerileyebiliyor.

Bu yazıda; tüp bebek başarı oranları (tup bebek basari orani) gibi çok işinize yarayacak ve daha önce neden bilmiyordum diyeceğiniz konular da ilginizi çekecektir.

Tüp bebek başarı oranları nasıl belirlenir gibi konuları yardımcı üreme teknikleri yanında pürüzsüz bir yüz ile genç kalmak, genç görünmek ve fit olmak için hayatınıza renk ve değer katacak benzersiz yöntemleri buradan keşfedebilirsiniz.

Tüp bebek başarı oranı hesaplama

Tüp bebek başarı yüzdesi, tüp bebek başarı oranı hesaplama uygulama kliniği, uygulanan teknik, kadının yaşı gibi faktörlere göre değişkenlik gösteriyor.

tüp bebek başarı oranı-tüp bebek başarı oranları-tüp bebek başarı oranı nedir-tüp bebek başarı yüzdesi-tüp bebek başarı oranı hesaplama-tup bebek basari orani
Tüp bebek başarı oranları

Prof. Dr. Gamze Sinem Çağlar açıklıyor: “Tüp bebek tedavilerinde ilk denemede başarı şansı genç kadınlarda (35 yaş altında) yüzde altmışları bulurken, 40’lı yaşlardan sonra yüzde 20’lere düşmektedir. Çünkü yumurtanın kalitesi kadının yaşına bağlıdır ve 35 yaşından sonra hamilelik şansı da azalmaktadır.”

Tup bebek basari orani genel tablo

Kadının yaşına göre tup bebek basari orani nasıl değişiyor.

 • 35 yaşın altındaki kadınlar için % 29
 • 35-37 yaş arası kadınlar için % 23
 • 38-39 yaş arası kadınlar için % 15
 • 40-42 yaş arası kadınlar için % 9
 • 43-44 yaş arası kadınlar için % 3
 • 44 yaş üstü kadınlar için % 2

Bu veriler elbette tüp bebek başarı yüzdesi olarak genel bir listedir. Ülkeye, kişiye ve kliniğe göre farklılık gösterebilir.

Tüp bebek başarı oranları

Tüp bebek başarı oranları artırmak için neler yapabilirsiniz? Egzersize başlarsanız. Daha iyi bir beslenme düzenine sahip olursanız. Ayrıca aktif bir yaşam tarzını sürdürürseniz ve sigara veya içki gibi hareketsiz yaşam tarzı alışkanlıklarından vazgeçerseniz sonuç ne olur? Ivf başarısını artırabilir. Sigarayı Bırakmanın Kesin Yolunu Açıklıyoruz!

Yetersiz beslenme doğurganlığı etkiler. Vücut kitle indeksi 30’un üzerinde olan veya zayıf olanlar da bebek sahibi olma konusunda zorluklarla karşılaşabilir. Bununla birlikte, IVF’nin başarı oranını artırmaya gerçekten yardımcı olabilecek bir yaşam tarzı değişikliği, uygun uyku almaktır. Araştırmalar, geceleri 7 – 8 saat uyuyan kadınların başarılı IVF’ye sahip olma olasılığının daha yüksek olduğunu söylüyor.

Tüp bebek başarı oranları nasıl belirlenir gibi konuları yardımcı üreme teknikleri yanında pürüzsüz bir yüz ile genç kalmak, genç görünmek ve fit olmak için hayatınıza renk ve değer katacak benzersiz yöntemleri buradan keşfedebilirsiniz.

Tüp bebek başarısızlıklarının genel nedenleri nelerdir?

 • Embriyo Kalitesi
 • Yumurtaların Yaşı
 • Yumurtalık Tepkisi
 • Kromozomal Sorunlar
 • Yaşam Tarzı Faktörleri

Tüp bebek ne demek, tüp bebek kimlere uygulanır gibi ilginizi çekebilecek kaçırmamanız gereken makaleler!


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!